Co należy wiedzieć przed otwarciem biura rachunkowego?

Część bezrobotnych księgowych zastanawia się nad otwarciem własnego biura rachunkowego. Teraz trudności ze znalezieniem pracy mają nawet prawdziwi fachowcy. to rozwiązanie jest warte przemyślenia. Szczególnie, że obecnie można dostać spore dofinansowanie na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej z powiatowego urzędu pracy. Usługi z zakresu księgowości i rachunkowości są teraz bardzo cenione. Przed podjęciem się tego typu zajęcia, należy jednak zapoznać się z pewnymi faktami.

Zgodnie z polskim prawem, w tej chwili można prowadzić biuro rachunkowe bez specjalnego certyfikatu księgowego Ministerstwa Finansów. Jest to zmiana, która ma moc obowiązującą od 10 sierpnia 2014 r. Oznacza to, że takie biuro może mieć prawie każdy. Istnieje jednak tutaj pewne ograniczenie. O otwarciu takiego biura mogą zapomnieć osoby, które nie mają pełnej zdolności do czynności prawnych, są karane za popełnienie przestępstwa w określonym zakresie albo nie posiadają obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie to jest konieczne, ponieważ klient ma prawo dochodzić odszkodowania. może mieć to miejsce, jeżeli księgowość jego firmy nie była przez biuro rachunkowe prowadzona prawidłowo i naraziło go to na dodatkowe koszty.

Dlatego też należy pamiętać o tym, aby nie nastawiać się na dużą ilość klientów, ale na jakość świadczenia usług. Profesjonalne prowadzenie finansów firmy zajmuje sporo czasu. Jeśli nawiążemy współpracę ze zbyt dużą ilością podmiotów, terminy zaczną nas gonić i łatwo wtedy o kosztowne błędy.

This entry was posted in Artykuły & porady. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *