Wynajęcie kancelarii adwokackiej do obsługi prawnej spółki – czy warto?

Każdy przedsiębiorca zakładając własną firmę, musi zadać sobie pytanie o obsługę prawną swojej firmy. Czy to konieczne? Wynajęcie profesjonalnej i sprawdzonej kancelarii adwokackiej wiąże się z dodatkowymi kosztami, które przecież każdy przedsiębiorca stara się optymalizować. Są jednak takie wydatki, na których nie warto oszczędzać.  Dynamicznie zmieniające się prawo podatkowe czy handlowe sprawiają, że bardzo łatwo popełnić błąd. Błąd, który niejednokrotnie może być bardzo kosztowny dla firmy.

Zatrudnienie lub wynajęcie profesjonalnego radcy prawnego lub adwokata, daje właścicielom biznesów pewność, że zawsze są dobrze poinformowani w zakresie obowiazujących przepisów prawa. Kancelaria adwokacka jest w stanie kompleksowo wspomóc przedsiębiorcę – zarówno poprzez pomoc przy zakładaniu czy przekształcaniu podmiotów gospodarczych jak i poprzez obsługę w zakresie tworzenia opinii prawnych, windykacji należności lub przy zawieraniu kontraktów handlowych. Wsparcie adwokata staje się także nieocenione gdy chodzi o spory sądowe. Gdy przedsiębiorca korzysta z obsługi prawnej, może ustrzec się, często bardzo bolesnych, konsekwencji błędnych decyzji podjętych na podstawie nieaktualnego stanu prawnego.

Co można zyskać poprzez stałą współpracę z profesjonalną kancelarią adwokacką?

  • Szybki czas reakcji na problem. Korzystanie z usług zaufanej kancelarii powoduje, iż jest ona w stanie sprawniej udzielać pomocy i obsługi, gdyż zna wszelkie niuanse działalności podmiotu, z którym jest związana umową. Może szybciej i efektywniej podjąć stosowne kroki prawne, niż zrobiłaby to kancelaria zatrudniona do jednorazowego problemu.
  • Oszczędność. Z reguły stała obsługa jest w perspektywie czasu tańsza niż doraźne korzystanie z usług przypadkowych radców prawnych.
  • Bezpieczeństwo. Przedsiębiorca, którego firmą opiekuje się profesjonalny adwokat lub radca prawny, może bezpiecznie rozwijać swój biznes, wiedząc, że zawsze działa zgodnie z literą obowiązującego prawa.
This entry was posted in Artykuły & porady, Działalność gospodarcza, Informacje prawne. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *