Zalety księgowości internetowej

Jak się okazuje księgowość internetowa nie bez powodu jest tak popularna. Zawdzięcza to niewątpliwie wielu zaletom, jakie posiada. Wiadomo już dla kogo jest ona przeznaczona- szczególnie do mikroprzedsiębiorstw i małych firm, które zobowiązane są, by prowadzić Księgę Przychodów i Rozchodów oraz dla tych, którzy są płatnikami VAT. Co takiego małe przedsiębiorstwa zawdzięczają księgowości internetowej?

Reklama
#REKLAMA#

Niski koszt
Zalet jest wiele, ale do najistotniejszych należy niski koszt, jaki ponoszą dane osoby. Niewątpliwie inaczej wyglądałaby sytuacje, gdyby zatrudnić księgową na etat i opłacić kolejne miejsce pracy. Polecane jest to szczególnie tym osobom, których przychód jest realizowany w stosunkowo dużej liczbie dokumentacji, z których pojedyncze stanowią niewielkie kwoty. Z racji tego, iż biuro rachunkowe pobiera opłatę uzależnioną zwykle od ilości dokumentów, najwięcej można zaoszczędzić właśnie w takiej sytuacji.

Wygoda
Mówiąc o zaletach nie można pominąć wygody. Otóż wystarczy tylko raz podać swoje dane. System samodzielnie numeruje dokumenty a także księguje w wymaganych ewidencjach.

Wielość funkcji
Księgowość internetowa umożliwia korzystanie z wielu funkcji. Warunek jest tylko jeden- konieczny jest dostęp do Internetu. Dzięki temu możemy rejestrować koszty, prowadzić ewidencję Księgi Przychodów oraz Rozchodów a także zakupów i sprzedaży VAT. Księgowość internetowa umożliwia również obliczanie zobowiązań podatkowych oraz składek ubezpieczeń.

Bezpieczeństwo
W przypadku utraty lub zniszczenia dokumentacji, można ja odzyskać, gdyż jest systematycznie archiwizowana.

This entry was posted in Artykuły & porady, Działalność gospodarcza and tagged . Bookmark the permalink.