Źródełka wody pitnej – coraz popularniejsze w polskich szkołach

Coraz więcej polskich szkół wpada na pomysł aby na ich korytarzach stanęły pitniki – czyli innymi słowami mówiąc poidełka wody pitnej. Jakie są przyczyny popularności tych urządzeń i coraz częstszej ich instalacji?

Po pierwsze: źródełka wody pitnej są elementem uczenia młodych ludzi na temat zasad zdrowego odżywania się. Woda jest takiego odżywania ważnym elementem, dostarcza bowiem organizmowi wiele niezbędnych do życia elementów. Instalacja źródełek wody pitnej w szkołach sprawia, iż istnieje szansa, że wiele ich uczniów przyzwyczai się wcześnie do codziennego spożywania odpowiednich ilości wody i nie zapomni o tym w przyszłości.

Po drugie: przedsięwzięcie to nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Pitniki podłączone są do miejskich wodociągów, co sprawia, że ich użytkowanie jest tańsza niż w przypadku automatów na wodę, w których co jakiś czas wymieniana jest butla. Z drugiej strony woda jest oczywiście odpowiednio filtrowana, co sprawia, że uczniowie zawsze mogą zaopatrzyć się w wodę odpowiednio wysokiej jakości.

Przykładem miasta, w którym wiele szkół decyduje się na instalację tego typu urządzeń jest Kraków. Kilka lat temu, w krótkim czasie, pitniki zainstalowano w 179 szkołach różnych szczebli. Czy inne, nawet mniejsze miasta będą szły w ślady Krakowa i również zdecydują się na tego typu innowację w placówkach oświatowych? Kolejne lata pozwolą ocenić jak popularne okażą się te urządzenia, prawdopodobnie jednak do wielu dyrektorów szkół przemówią zalety tego typu urządzeń i w najbliższym czasie zdecydują się oni na instalację pitników w zarządzonych przez siebie szkołach.

Sprawdź również rozwiazania do domu: FILTRY DO WODY

This entry was posted in Działalność gospodarcza and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *